Zobaczcie jak wyglądały średniowieczne miasta, na przykładzie Szydłowa, nazywanego polskim Carcassonne. Czekają na Was interesujące i ciekawe zabytki.
- Dni: 1
- Góry Świętokrzyskie i Kielecczyzna
- Wyżywienie: bez wyżywienia
Skarby Małopolski to wycieczka szkolna edukacyjno-historyczna, podczas której zobaczymy wybrane, najciekawsze atrakcje związane z historią Polski i losami Polaków. Nasi przewodnicy w przystępny sposób opowiedzą o tragicznych wydarzeniach oraz przedstawią z humorem chwalebne wydarzenia, a całość okraszą garścią ciekawostek.
Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę na wycieczki szkolne zgodne z wytycznymi programu „Poznaj Polskę”, w ramach których możecie Państwo otrzymać dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Przy standardzie noclegów: turystyczny, podwyższony, ***. Ceny innych standardów znajdują się w ulotce.
BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY AUSCHWITZ-BIRKENAU – to wpisany na światową listę UNESCO pomnik czarnych kart historii. Utworzony został przez nazistów na terenie okupowanej Polski w 1940 roku, na terenie koszar wojskowych. Miejsce, które stało się symbolem planowego ludobójstwa i „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Podczas zwiedzania z edukatorem obejrzymy w Auschwitz I: bramę „Arbeit macht frei”, Plac apelowy oraz wystawy tematyczne w blokach związane z reżimem obozowym, rejestracją i egzystencją więźniów, wystawę Szoa, zagadnienie związane z mieniem Ofiar. W Auschwitz II-Birkenau: Bramę Śmierci, Rampę, ruiny komory gazowej i krematorium, barak dziecięcy w obozie kobiecym.
Bazylika Mariacka w Krakowie – jeden z największych i najważniejszych, po archikatedrze wawelskiej, kościołów Krakowa. Niekwestionowanym zabytkiem jest ołtarz główny, który jest dziełem Wita Stwosza.
Żydowski Kazimierz w Krakowie – wycieczka z przewodnikiem – jest to miejsce szczególne, zostało bowiem ukształtowane poprzez bardzo bliskie, trwające kilka wieków sąsiedztwo chrześcijańsko-żydowskie. Żydzi pojawili się na Kazimierzu w II poł. XIV w., do początku XIX w. mieszkali na terenie odrębnego „żydowskiego miasta”. Trasa wycieczki obejmuje: ul. Szeroka – Dom Heleny Rubinstein, Synagoga Remu i Cmentarz Remu, Stara Synagoga, Synagoga Izaaka, Synagoga Tempel, Plac Nowy.
Fort Barycz – Muzeum Twierdzy Kraków – podczas zwiedzania jednego z najciekawszych fortów Twierdzy Kraków, otrzymamy potężną pigułkę wiedzy o najważniejszych wydarzeniach i postaciach związanych z historią Polski. Dowiemy się o obrońcach Krakowa z 1914 r., Błękitnej Armii gen. Stanisława Hallera, legendzie Józefa Piłsudskiego podczas walk o Kraków, tworzeniu odrodzonego Wojska Polskiego.
Kopalnia Soli Wieliczka – wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Odwiedzimy niezwykłe miejsca, solne skały, które poddały się mocy ludzkich rąk. Zobaczy wspaniałe maszyny i narzędzia górnicze.
Orientacyjna godzina powrotu 19.00
UWAGA! Kolejność odwiedzanych miejsc może się zmienić w zależności od dostępności atrakcji.Copyright by Biuro Turystyczne RAZEMwPOLSKE.pl 2021
Prawa do treści, zdjęć i filmów należą do Grupa MP. Powielanie bez zgody autorów zabronione