UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

mobil 602 710 363   tel 22 403 89 17

Świat Pierników i Legend

Wycieczki dla ciekawych
Cena: 91,00 PLN Cena dla grupy 45-49 uczestników
Cennik szczegółowy
Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę licencjonowanego pilota, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, podatek VAT
Kod wycieczki: WJ-SPiL
Program fakultatywny: ---

Opis

Toruń to miasto kojarzone przede wszystkim z Mikołajem Kopernikiem i słynnymi piernikami. Zapraszamy na wycieczkę po mieście słynącym od wieków z wyrobu pierników. Ale nie wystarczy tylko zobaczyć i posmakować, warto także uczestniczyć w procesie powstawania pachnącego ciasta, samodzielnie dodać miodu, tłuczonego kardamonu, imbiru, kory cynamonowej, goździków, a nawet szczyptę pieprzu...

Potem zagnieść ciasto, rozwałkować, zamknąć w ozdobnej formie i słuchając legend o pierniku i Toruniu poczekać, aż własny piernik upiecze się w wiekowym piecu. Po posmakowaniu wiktuałów zapraszamy do Domu Legend Toruńskich. To jedyne takie miejsce w Europie, połączenie interaktywnego muzeum i teatru. Miejsce, które pozwoli przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. W zacnym wnętrzu średniowiecznej piwnicy opowiemy pradawne, tradycyjne, przekazywane słowem legendy toruńskie.

  • wyjazd w godzinach porannych
  • przejazd do Torunia

Żywe Muzeum Piernika

Jest to muzeum interaktywne. Na pierwszym piętrze w odtworzonej XVI-wiecznej piernikarni odbywa się produkcja pierników według starych receptur, w tradycyjny sposób, narzędziami, jakich używano 500 lat temu. Na drugim piętrze wkraczamy w świat mechanizacji wieku XIX i XX. Zwiedzający biorą aktywny udział w pokazie pomagając wyrobić ciasto piernikowe: przesiewają mąkę, ubijają w moździerzu korzenie, etc. Następnie, przy pomocy oryginalnych form kształtują z ciasta własne pierniki, które po wypieczeniu zabierają jako pamiątkę z naszego muzeum. Gospodarzem pokazu głównego jest słynny Mistrz Piernikarski, któremu pomagają Wiedźma Korzenna i czeladnicy. Na drugim piętrze czekają na Was Brat z Siostrą, którzy otwierają nową piernikarnię w roku 1905 i potrzebują chętnych do pracy na machineriach, które zakupili do swojej fabryki.

Dom Legend Toruńskich

Dom Legend Toruńskich to jedyne takie miejsce w Europie, połączenie interaktywnego muzeum i teatru. Miejsce, które pozwoli Państwu przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. W zacnym wnętrzu średniowiecznej piwnicy opowiemy pradawne, tradycyjne, przekazywane słowem legendy toruńskie. Owe cenne historie możecie poznawać na dwa sposoby. Ci, co są szczególnie nieśmiali, małomówni i romantyczni, mogą tylko wsłuchiwać się w opowieści Strażników Domu Legend i przypatrywać się licznym średniowiecznym narzędziom i krajobrazom. Ci, co chcą odwagi swojej dowieść, zdobyć szlify krzyżackie i flisacze, mogą czynnie uczestniczyć w legendarnym teatrum. Opowiadanych przez nas sześć legend to historie uniwersalne, mogące rozweselić, nauczyć, a i animuszu dodać. Zarówno młodemu terminującemu, jak i zacnemu seniorowi rodu. W naszym domu snujemy opowieści wszystkim - bez względu na wiek. Mogą być one pouczające, rubaszne, straszne, a i rodziny scalające.

  • powrót w godzinach wieczornych

Informacje dodatkowe

Region: Kujawy
Dla kogo: Szk. Podst. kl. 0-3, Szk. Podst. kl. 4-6
Tematyka: zabytki, muzea, nauka, kultura
Rodzaj atrakcji: Dziedzictwo UNESCO, Kina, teatry, filharmonie, Miejsce z klimatem, Muzea
Pobierz ulotkę w PDF: ---