Tykocin

Wycieczka szkolna do Tykocina, miasteczka, które dawniej odgrywało w historii istotną rolę, a dziś ze względu na bogatą historię i specyficzny klimat przyciąga rzesze turystów.

Dni: 1

Cena od: 127 zł/osoba

Program wycieczki

Tykocin to jedno z wielu polskich miasteczek, które dawniej odgrywały w historii istotną rolę, a dziś są jedynie cieniem swej dawnej sławy. Poza kilkoma interesującymi zabytkami miasteczko zachowało niezwykły klimat, dzięki czemu corocznie przyciąga wielu turystów. Podczas spaceru odwiedzimy m. in. kościół parafialny, rynek z pomnikiem Stefana Czarnieckiego, Alumnat znany z serii filmów „U Pana Boga…”, Synagogę i Dom Talmudyczny, dawną dzielnicę żydowską, pomnik Orła Białego i wiatrak oraz pozostałości po dawnym kirkucie.

zrekonstruowany na fundamentach XVI wiecznego zamku królewskiego Króla Polski i Wielkiego Księcia Litwy – Zygmunta Augusta. Dziś znowu podziwiać zachodnią i południową część Zamku w Tykocinie: podziemia, znakomitą Salę Szklaną czy wieżę więzienną.

Wielka Synagoga w Tykocinie to pozostałość po istniejącej tu niegdyś licznej gminie żydowskiej. Budynek oddaje klimat świątyni żydowskich. Wnętrze przyciąga uwagę przede wszystkim ze względu na zdobnictwo ścian. Widnieją na nich bowiem ogromne XIX – wieczne tablice z napisami w języku hebrajskim i aramejskim.

Fakultatywnie proponujemy

Rejs po Narwi

cena ok.: 12-17 zł/osoby

trasa rejsów wiedzie wzdłuż zabytkowej części miasta, a następnie po bogatym ekologicznie, pełnym ptaków odcinku Narwi. W czasie rejsu wykwalifikowany przewodnik omawia mijane zabytki i miejsca.

Muzeum Narwi

cena ok.: 7-9 zł/osoby

we FlisakParku między innymi: spotkasz gigantycznego pająka, dowiesz się jak wyglądały dawne statki tykocińskie, spróbujesz swoich sił obsługując trak. W Muzeum Narwi zgromadzono zabytki etnograficzne, historyczne i archeologiczne autentycznie pochodzące z Tykocina, w tym wiele wydobytych z dna Narwi.

obiad

cena ok.: 30-40 zł/osoby

Cennik

Ilość osób
Cena
55-60
127 zł/osoby
49-54
134 zł/osoby
43-48
143 zł/osoby
37-42
161 zł/osoby
31-36
187 zł/osoby
24-30
210 zł/osoby
18-23
256 zł/osoby

Zobacz także

Podlaski S-Quad (klasy 1-5)

Dni: 1

Cena od: 192 zł/osoby