Tykocin

Tykocin to jedno z wielu polskich miasteczek, które dawniej odgrywały w historii istotną rolę, a dziś ze względu na bogatą historię i specyficzny klimat przyciąga rzesze turystów.

Dni: 1

Cena od: 139 zł/osoba

Program wycieczki

Tykocin to jedno z wielu polskich miasteczek, które dawniej odgrywały w historii istotną rolę, a dziś są jedynie cieniem swej dawnej sławy. Poza kilkoma interesującymi zabytkami miasteczko zachowało niezwykły klimat, dzięki czemu corocznie przyciąga wielu turystów. Podczas spaceru odwiedzimy m. in. kościół parafialny, rynek z pomnikiem Stefana Czarnieckiego, Alumnat znany z serii filmów „U Pana Boga…”, Synagogę i Dom Talmudyczny, dawną dzielnicę żydowską, pomnik Orła Białego i wiatrak oraz pozostałości po dawnym kirkucie.

zrekonstruowany na fundamentach XVI wiecznego zamku królewskiego Króla Polski i Wielkiego Księcia Litwy – Zygmunta Augusta. Dziś znowu podziwiać zachodnią i południową część Zamku w Tykocinie: podziemia, znakomitą Salę Szklaną czy wieżę więzienną.

Wielka Synagoga w Tykocinie to pozostałość po istniejącej tu niegdyś licznej gminie żydowskiej. Budynek oddaje klimat świątyni żydowskich. Wnętrze przyciąga uwagę przede wszystkim ze względu na zdobnictwo ścian. Widnieją na nich bowiem ogromne XIX – wieczne tablice z napisami w języku hebrajskim i aramejskim.

Fakultatywnie proponujemy

Rejs po Narwi

cena ok.: 12-17 zł/osoby

trasa rejsów wiedzie wzdłuż zabytkowej części miasta, a następnie po bogatym ekologicznie, pełnym ptaków odcinku Narwi. W czasie rejsu wykwalifikowany przewodnik omawia mijane zabytki i miejsca.

Muzeum Narwi

cena ok.: 7-9 zł/osoby

we FlisakParku między innymi: spotkasz gigantycznego pająka, dowiesz się jak wyglądały dawne statki tykocińskie, spróbujesz swoich sił obsługując trak. W Muzeum Narwi zgromadzono zabytki etnograficzne, historyczne i archeologiczne autentycznie pochodzące z Tykocina, w tym wiele wydobytych z dna Narwi.

obiad

cena ok.: 30-40 zł/osoby

Cennik

Ilość osób
Cena
55-60
139 zł/osoby
50-54
144 zł/osoby
45-49
156 zł/osoby
40-44
163 zł/osoby
33-39
189 zł/osoby
33-39
202 zł/osoby
20-26
258 zł/osoby
W cenie:
Cena zawiera:

przejazd autokarem/busem turystycznym

opiekę licencjonowanego pilota na całej trasie wycieczki

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

realizację programu

przewodników lokalnych

podatek VAT

Cena nie zawiera:

wydatków własnych

punktów programu opisanych i proponowanych jako “Fakultatywne” lub dodatkowo płatne

ubezpieczenia NNW

Dodatkowe informacje
  • Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie
  • Na życzenie Klienta program może być zmodyfikowany
  • Zapewnienie specjalnej diety może wiązać się z dodatkowymi opłatami
  • Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji

Zachęcamy do zawarcia dobrowolnego ubezpieczenia od Kosztów Imprezy Turystycznej (kosztów rezygnacji).

Ubezpieczenie takie daje gwarancję zwrotu 100% poniesionych kosztów w przypadku rezygnacji z udziału w wycieczce na skutek następstwa nieszczęśliwego wypadku typu: choroba, pożar domu, śmierć kogoś bliskiego itp.

Koszt ubezpieczenia to 3% ceny wycieczki.

Ubezpieczyć można zarówno całą grupę jak i poszczególnych uczestników indywidualnie.

Polisę taką należy wykupić w dniu podpisywania umowy o organizację Imprezy Turystycznej lub jeśli od zawarcia umowy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni w terminie do 7 dni od dnia zawarcia umowy.

Faktury

Aby otrzymać fakturę za udział w wycieczce prosimy, przed rozpoczęciem imprezy turystycznej, o przesłanie danych za pomocą poczty elektronicznej.

Faktury wystawiane są po zakończeniu imprezy turystycznej i przesyłane do Państwa drogą elektroniczną.

Zobacz także

Dni: 1

Cena od: 132 zł/osoby