Sandomierz

Wycieczka szkolna do Sandomierza, jednego z niewielu miast z tak bogatą historią oraz dużą ilością różnorodnych zabytków, które tworzone były w ponad 1000 letniej historii miasta.

Program wycieczki

zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem: Brama Opatowska z XIV wieku, Bazylika Katedralna. Stary, gotycki, piękny kościół, dziedziniec zamkowy, sandomierskie wąwozy lessowe, Ucho Igielne, Dom Długosza, Collegium Gostomianum, Rynek, ratusz, zabytkowe kamienice, dawną synagogę, kościół świętego Ducha, kościół świętego Michała, kościół świętego Józefa.

gotycka świątynia wzniesiona (w miejscu wcześniejszego kościoła) z fundacji Kazimierza Wielkiego w latach 1360 – 1382. Jest głównym zabytkiem Sandomierza. Wystrój wnętrza barokowy i rokokowy. W skarbcu katedralnym przechowywane są cenne pamiątki związane z historią.

to system dawnych XIV i XV wiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe. Obecna podziemna trasa utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów (w części z nich udało się zachować pierwotne wątki obmurowań). Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Najgłębsze wyrobiska sięgają dwunastu metrów pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi łącznie 470 metrów.

Fakultatywnie proponujemy

obiad

cena ok.: 30-40 zł/osoby

Brama Opatowska w Sandomierzu

cena ok.: 8-10 zł/osoby

jedna z niegdyś czterech bram wchodzących w kompleks murów obronnych Sandomierza, wzniesiona przez króla Kazimierza Wielkiego około 1362 roku. Do bramy przylegają, bo obu jej stronach, pozostałości murów.

Zbrojownia sandomierska

cena ok.: 10-12 zł/osoby

to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. W zbrojowni w Sandomierzu można zobaczyć, a co najważniejsze i najciekawsze przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę. Dziewczyny mogą na chwilę poczuć się jak renesansowe czy barokowe księżniczki.

Obejrzyj film

Cennik

Ilość osób
Cena
55-60
97 zł/osoby
49-54
104 zł/osoby
43-48
112 zł/osoby
37-42
131 zł/osoby
31-36
156 zł/osoby
24-30
181 zł/osoby
55-60
227 zł/osoby
W cenie:
Cena zawiera:

przejazd autokarem/busem turystycznym

opiekę licencjonowanego pilota na całej trasie wycieczki

realizację programu

przewodników lokalnych

miejsca gratis dla opiekunów (1 opiekun na 15 uczestników)

podatek VAT

Cena nie zawiera:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ze względu na trudne w obecnej chwili do oszacowania koszty biletów wstępu, ich koszt podamy na 30 dni przed wycieczką)

wydatków własnych

punktów programu opisanych i proponowanych jako “Fakultatywne” lub dodatkowo płatne

ubezpieczenia NNW

ubezpieczenia kosztów rezygnacji

Orientacyjny koszt biletów wstępu ok.: 8 zł
Dodatkowe informacje
  • Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie
  • Na życzenie Klienta program może być zmodyfikowany
  • Zapewnienie specjalnej diety może wiązać się z dodatkowymi opłatami
  • Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji

Zachęcamy do zawarcia dobrowolnego ubezpieczenia od Kosztów Imprezy Turystycznej (kosztów rezygnacji).

Ubezpieczenie takie daje gwarancję zwrotu 100% poniesionych kosztów w przypadku rezygnacji z udziału w wycieczce na skutek następstwa nieszczęśliwego wypadku typu: choroba, pożar domu, śmierć kogoś bliskiego itp.

Koszt ubezpieczenia to 3% ceny wycieczki.

Ubezpieczyć można zarówno całą grupę jak i poszczególnych uczestników indywidualnie.

Polisę taką należy wykupić w dniu podpisywania umowy o organizację Imprezy Turystycznej lub jeśli od zawarcia umowy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni w terminie do 7 dni od dnia zawarcia umowy.

Faktury

Aby otrzymać fakturę za udział w wycieczce prosimy, przed rozpoczęciem imprezy turystycznej, o przesłanie danych za pomocą poczty elektronicznej.

Faktury wystawiane są po zakończeniu imprezy turystycznej i przesyłane do Państwa drogą elektroniczną.

Zobacz także