Sandomierz

Sandomierz to jedno z niewielu miast z tak bogatą historią oraz dużą ilością różnorodnych zabytków, które tworzone były w ponad 1000 letniej historii miasta.

Program wycieczki

zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem: Brama Opatowska z XIV wieku, Bazylika Katedralna. Stary, gotycki, piękny kościół, dziedziniec zamkowy, sandomierskie wąwozy lessowe, Ucho Igielne, Dom Długosza, Collegium Gostomianum, Rynek, ratusz, zabytkowe kamienice, dawną synagogę, kościół świętego Ducha, kościół świętego Michała, kościół świętego Józefa.

gotycka świątynia wzniesiona (w miejscu wcześniejszego kościoła) z fundacji Kazimierza Wielkiego w latach 1360 – 1382. Jest głównym zabytkiem Sandomierza. Wystrój wnętrza barokowy i rokokowy. W skarbcu katedralnym przechowywane są cenne pamiątki związane z historią.

to system dawnych XIV i XV wiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe. Obecna podziemna trasa utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów (w części z nich udało się zachować pierwotne wątki obmurowań). Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Najgłębsze wyrobiska sięgają dwunastu metrów pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi łącznie 470 metrów.

Fakultatywnie proponujemy

obiad

cena ok.: 30-40 zł/osoby

Brama Opatowska w Sandomierzu

cena ok.: 8-10 zł/osoby

jedna z niegdyś czterech bram wchodzących w kompleks murów obronnych Sandomierza, wzniesiona przez króla Kazimierza Wielkiego około 1362 roku. Do bramy przylegają, bo obu jej stronach, pozostałości murów.

Zbrojownia sandomierska

cena ok.: 10-12 zł/osoby

to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. W zbrojowni w Sandomierzu można zobaczyć, a co najważniejsze i najciekawsze przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę. Dziewczyny mogą na chwilę poczuć się jak renesansowe czy barokowe księżniczki.

Obejrzyj film

Cennik

Ilość osób
Cena
18-23
221 zł/osoby
18-23
164 zł/osoby
18-23
149 zł/osoby
18-23
123 zł/osoby
18-23
115 zł/osoby
18-23
103 zł/osoby
55-60
98 zł/osoby

Zobacz także