Puławy i Dęblin

Wycieczka szkolna do klasycystycznej rezydencji jednego z najsłynniejszych rodów polskich, książąt Czartoryskich. Przespacerujemy się także po pięknym parku ze Świątynią Sybilli i innymi pięknymi budowlami. Odwiedzimy także Muzeum Sił Powietrznych i sprawdzimy, ile prawdy jest w powiedzeniu, że polscy piloci mogli polecieć nawet na drzwiach od stodoły.

Dni: 1

Cena od: 98 zł/osoba

Program wycieczki

największa placówka w regionie, prezentująca zabytki techniki lotniczej oraz pamiątki związane z polskim lotnictwem wojskowym. Gratką dla miłośników lotnictwa będzie zrekonstruowany domek pilota z czasu Bitwy o Anglię. Ekspozycje umundurowania, zaaranżowany bunkier dowodzenia – „pokój operacyjny” oraz wystawa plenerowa ponad 80 statków powietrznych, wzbogacona prezentacjami prezentacjami dźwiękowymi i filmowymi.

w salach ekspozycyjnych można oglądać portrety Czartoryskich oraz związane z nimi pamiątki. Na wystawie zaprezentowane zostały m.in. pasja kolekcjonerska księżnej Izabeli z Flemmingów Czartoryskiej oraz jej zainteresowanie sztuką ogrodową. Pałac otacza park krajobrazowy, założony przez księżnę Izabelę. W parku znajduje się wiele zabytkowych budowli, m.in. Świątynia Sybilli, Domek Gotycki, Pałac Marynki, Domek Grecki, Domek Żółty, Altana Chińska, Brama Rzymska, marmurowy sarkofag oraz rzeźba przedstawiająca Tankreda i Kloryndę.

Fakultatywnie proponujemy

obiad

cena ok.: 30-40 zł/osoby

Lekcja muzealna w Muzeum Sił Powietrznych

cena ok.: 5- zł/osoby
opłata za przewodnika ok.: 50 zł

lekcja muzealna „Łosie, żubry i karasie, czyli podniebny zwierzyniec”- czy łosie, żubry i karasie mogą latać? Konstruktorzy lotniczy nie mają wątpliwości, że tak. Potwierdzeniem tej tezy są samoloty z okresu II Rzeczypospolitej oraz osiągnięcia tego okresu w dziedzinie konstrukcji lotniczych. Podniebny zwierzyniec jest tematem przewodnim zajęć.

Cennik

Ilość osób
Cena
55-60
98 zł/osoby
49-54
104 zł/osoby
43-48
111 zł/osoby
37-42
125 zł/osoby
31-36
144 zł/osoby
24-30
162 zł/osoby
18-23
198 zł/osoby

Zobacz także