Płock od średniowiecza do PRL-u

Wycieczka szkolna do Płocka, podczas której poznamy historię miasta, stolicy Polski za czasów piastowskich. Obejrzymy multimedialną wystawę opowiadającą dzieje miasta od średniowiecza do lat 50-tych. Na warsztatach poznamy za to najnowszą historię Płocka. Poznamy cinkciarzy, staczy kolejkowych i kaowca. Na zakończenie ugruntujemy wiedzę muzealną z rzeczywistością, zwiedzając stare miasto z przewodnikiem.

Dni: 1

Cena od: 72 zł/osoba

Wycieczka szkolna do Płocka, podczas której poznamy historię miasta, stolicy Polski za czasów piastowskich. Obejrzymy multimedialną wystawę opowiadającą dzieje miasta od średniowiecza do lat 50-tych. Na warsztatach poznamy za to najnowszą historię Płocka. Poznamy cinkciarzy, staczy kolejkowych i kaowca. Na zakończenie ugruntujemy wiedzę muzealną z rzeczywistością, zwiedzając stare miasto z przewodnikiem.

Program wycieczki

zwiedzimy z przewodnikiem ciekawą ekspozycje poświęconą tysiącletniej historii Płocka. Odbędziemy podróż od średniowiecza do końca lat 50. XX w. Zobaczymy makietę osady z VI wieku, aranżację staropolskiej karczmy, aneks poświęcony dziejom mennictwa polskiego z czterema tysiącami numizmatów, makietę przedstawiającą Płock z końca XVIII wieku. Tak jak nasi rówieśnicy sprzed stu pięćdziesięciu lat pobawimy się w teatrzyk cieni. W aneksie urządzonym na wzór loży masońskiej, poznamy ich tajemnicze symbole wolnomularskie. Tu tradycja łączy się tu z technologią, eksponaty sąsiadują z multimediami.

przeniesiemy się do ciekawych czasów młodości  naszych rodziców, babć i dziadków. Dowiemy się czy w naszym kolektywie znajdziemy cinkciarza, który napije się z musztardówki? A może wśród nas będzie stacz kolejkowy, lub osoba która rozpowszechnia bibułę? Zajęcia „Ile jest cukru w cukrze” przedstawią  jak żyło się w czasach PRL – jakie były najważniejsze święta, co bawiło Polaków, czym była reglamentacja i co do zaoferowania miał dla nas kaowiec.

Płock był stolicą Polski za piastowskich władców Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta. Zobaczymy  średniowieczne płockie skarby:  katedrę większą od wawelskiej, kopię brązowych drzwi starszych od gnieźnieńskich, największą nekropolię władców piastowskich i Wzgórze Tumskie z pozostałościami dawnego zamku.

Fakultatywnie proponujemy

obiad

cena ok.: 30-40 zł/osoby

Obejrzyj film

Cennik

Ilość osób
Cena
55-60
72 zł/osoby
49-54
79 zł/osoby
43-48
90 zł/osoby
37-42
98 zł/osoby
31-36
117 zł/osoby
24-30
133 zł/osoby
18-23
188 zł/osoby
W cenie:
Cena zawiera:

przejazd autokarem/busem turystycznym

opiekę licencjonowanego pilota na całej trasie wycieczki

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

realizację programu

przewodników lokalnych

udział animatorów i/lub instruktorów podczas zajęć

miejsca gratis dla opiekunów (1 opiekun na 15 uczestników)

podatek VAT

Cena nie zawiera:

wydatków własnych

punktów programu opisanych i proponowanych jako “Fakultatywne” lub dodatkowo płatne

ubezpieczenia NNW

ubezpieczenia kosztów rezygnacji

Dodatkowe informacje
  • Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie
  • Na życzenie Klienta program może być zmodyfikowany
  • Zapewnienie specjalnej diety może wiązać się z dodatkowymi opłatami
  • Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji

Zachęcamy do zawarcia dobrowolnego ubezpieczenia od Kosztów Imprezy Turystycznej (kosztów rezygnacji).

Ubezpieczenie takie daje gwarancję zwrotu 100% poniesionych kosztów w przypadku rezygnacji z udziału w wycieczce na skutek następstwa nieszczęśliwego wypadku typu: choroba, pożar domu, śmierć kogoś bliskiego itp.

Koszt ubezpieczenia to 3% ceny wycieczki.

Ubezpieczyć można zarówno całą grupę jak i poszczególnych uczestników indywidualnie.

Polisę taką należy wykupić w dniu podpisywania umowy o organizację Imprezy Turystycznej lub jeśli od zawarcia umowy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni w terminie do 7 dni od dnia zawarcia umowy.

Faktury

Aby otrzymać fakturę za udział w wycieczce prosimy, przed rozpoczęciem imprezy turystycznej, o przesłanie danych za pomocą poczty elektronicznej.

Faktury wystawiane są po zakończeniu imprezy turystycznej i przesyłane do Państwa drogą elektroniczną.

Zobacz także

Dni: 1

Cena od: 136 zł/osoby