Nad Narwią

Wycieczka szkolna nad Narew,  jedną z głównych rzek Polski i miejsce, które upodobały sobie liczne gatunki polskich ptaków. Podczas wycieczki pokażemy Wam bogaty ekologicznie system Narwi i najważniejsze zabytki Tykocina z perspektywy rzeki. Nie zabraknie też chwili relaksu na parku linowym.

Dni: 1

Cena od: 123 zł/osoba

Program wycieczki

to położony w centrum Tykocina ogród edukacji i rozrywki. Składa się z części poświęconej przyrodzie Narwi z figurami owadów i ścieżki edukacyjnej, części historycznej z Muzeum Narwi (muzeum regionalne) z dużą ilością zabytków, modelami statków i rekonstrukcją urządzeń portowych oraz strefy relaksu z parkiem linowym, placem zabaw i przystanią tramwaju wodnego. W trakcie pobytu: zwiedzanie Muzeum Narwi z przewodnikiem, rejs tramwajem wodnym po Narwi, przejście 1 z tras parku linowego, zabawa na placu zabaw, ognisko (prowiant we własnym zakresie).

Fakultatywnie proponujemy

obiad

cena ok.: 30-40 zł/osoby

Zamek w Tykocinie

cena ok.: 15-17 zł/osoby

zrekonstruowany na fundamentach XVI wiecznego zamku królewskiego Króla Polski i Wielkiego Księcia Litwy – Zygmunta Augusta. Dziś znowu podziwiać zachodnią i południową część Zamku w Tykocinie: podziemia, znakomitą Salę Szklaną czy wieżę więzienną.

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem

cena ok.: - zł/osoby
opłata za przewodnika ok.: 250 zł

Tykocin to jedno z wielu polskich miasteczek, które dawniej odgrywały w historii istotną rolę, a dziś są jedynie cieniem swej dawnej sławy. Poza kilkoma interesującymi zabytkami miasteczko zachowało niezwykły klimat, dzięki czemu corocznie przyciąga wielu turystów. Podczas spaceru odwiedzimy m. in. kościół parafialny, rynek z pomnikiem Stefana Czarnieckiego, Alumnat znany z serii filmów „U Pana Boga…”, Synagogę i Dom Talmudyczny, dawną dzielnicę żydowską, pomnik Orła Białego i wiatrak oraz pozostałości po dawnym kirkucie.

Cennik

Ilość osób
Cena
55-60
123 zł/osoby
49-54
129 zł/osoby
43-48
137 zł/osoby
37-42
154 zł/osoby
31-36
177 zł/osoby
24-30
200 zł/osoby
18-23
241 zł/osoby

Zobacz także

Dni: 1

Cena od: 104 zł/osoby