Gwiezdny Toruń

W pięknym Toruniu będziemy mogli pobujać w gwiazdach w nowoczesnym planetarium a po zejściu na ziemię wybierzemy się na spacer śladami
Kopernika.

Dni: 1

Cena od: 150 zł/osoba

Program wycieczki

zobaczymy jeden z pokazów dydaktycznych pozwalających poznać podstawowe informacje o kosmosie, planetach i księżycach w Układzie Słonecznym. Wystawa Geodium w Toruńskim planetarium została stworzona według oryginalnego pomysłu i wykonana przez naszych pracowników. Jest poświęcona Ziemi. Cztery makiety (wulkan, ocean, lodowiec i cywilizacja człowieka) są kartami z dziejów naszej planety.

zwiedzanie Starego Miasta: Łuk Cezara – Kościół Mariacki – Rynek Staromiejski (Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Kościół św. Ducha, Kamienica Pod Gwiazdą, gospoda flisacza, pomnik Kopernika, Flisak) – Dom Kopernika – Krzywa Wieża – zespół murów obronnych, spichrze – Brama Żeglarska – Droga Królewska – Katedra Świętojańska.

Fakultatywnie proponujemy

obiad

cena ok.: 30-40 zł/osoby

Fort IV Toruń

cena ok.: 30- zł/osoby
opłata za przewodnika ok.: 150 zł

zwiedzanie z przewodnikiem – doskonale zachowany obiekt forteczny z końca XIX w. Zwiedzimy podziemną część koszarową i część bojową oraz … szczęśliwą latrynę.

Cennik

Ilość osób
Cena

Zobacz także