Witaj na stronie Biura Turystycznego RAZEMWPOLSKE.PL - wycieczki szkolne, zielone szkoły, wyjazdy grupowe i integracyjne | tel. 602 710 363 | Napisz do nas | youtube w    facebook    instagram    twitter

Kontrola autokaru

Kontrola autokaru

Właściwy stan techniczny autokarów turystycznych oraz organy odpowiedzialne za ich kontrolę i dopuszczenie do ruchu określają stosowne przepisy Ministra Transportu w tym zakresie. Nie ma w nich wzmianki o obligatoryjnym obowiązku poddawania się takiej dodatkowej kontroli przez Policję przed każdą wycieczką szkolną. A w środku sezonu jest to czasem po prostu niemożliwe. Biuro nie uchyla się przed taką ewentualnością, jednak czujemy się w obowiązku zapoznać wszystkich decydentów /rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów placówek oświatowych / z obowiązującymi w tym zakresie zasadami oraz konsekwencjami takiej kontroli.

Zamiar dodatkowej kontroli policyjnej autokaru Klient (tzn. osoba podpisująca umowę z biurem) zgłasza w Biurze Podróży w dniu podpisania umowy jednak nie później niż na 21 dni przed planowanym wyjazdem. Autokar w sezonie nie obsługuje tylko tą 1 grupę ale przy jego grafiku wyjazdów biuro jest zobowiązane do dostosowania tras i godzin kierowców w przeddzień wycieczki i w dniu po wycieczce.

Następnie na specjalnym druku (do pobrania ze strony Komendy Miejskiej Policji) Klient zgłasza chęć przeprowadzenia takiej kontroli w Wydziale Ruchu Drogowego Policji. Wniosek powinien być zgłoszony w formie pisemnej (należy przesłać go faxem i upewnić się iż dotarł do adresata) nie później niż na 3 dni robocze przed planowaną kontrolą.

Ponieważ wspomniana kontrola jest świadczeniem dodatkowym na rzecz Klienta, Klient ponosi z tego tytułu dodatkowy koszt, który wynosi odpowiednio 200,00 zł za 1 autokar oraz 150,00 zł za 1 bus, brak powyższej wpłaty na rzecz biura w terminie do 7 dni przed wyjazdem zwalnia biuro z wcześniejszych ustaleń związanych z podstawieniem autokaru lub busa do kontroli.

Aby uniknąć nieporozumień, które przez lata narosły przy temacie dodatkowych kontroli autokarów Klient jest zobowiązany do zapoznania z powyższym omówieniem wszystkich rodziców, dyrekcji oraz innych nauczycieli, którzy będą opiekunami na wspomnianej wycieczce, powinni oni znać przed wyjazdem wszystkie konsekwencje podjętych działań i mieć ich świadomość, unikniemy wtedy dziesiątków telefonów w dniu wyjazdu od zdenerwowanych rodziców z którymi będą się kontaktować ich dzieci oczekujące na autokar mający zabrać je na wymarzoną wycieczkę. A w tym czasie Autokar z kierowcą i pilotem będzie oczekiwał następną godzinę na swoją kolej do kontroli.

Klient mając na uwadze czas pracy kierowcy musi mieć świadomość niemożliwości zrealizowania wszystkich elementów wycieczki w tym dniu, jeżeli czas oczekiwania na kontrolę lub ona sama będzie się wydłużać, a tak dzieje się gdy w środku sezonu na kontrolę czeka kilka autokarów na tę samą godzinę.

Jeżeli zatem Klient podważa dokumenty potwierdzone przez pracowników wyspecjalizowanych i specjalnie do tego wyposażonych stacji diagnostycznych – dopuszczające do ruchu autokar turystyczny i wnosi o dodatkową kontrolę Policji to z tą chwilą przejmuje on na siebie wszystkie konsekwencje opóźnień wynikających z tego tytułu, co przekłada się bezpośrednio na niemożność wejść do poszczególnych obiektów i niemożliwość zrealizowania objętego umową programu.

 

 

Kontakt

 
Biuro Turystyczne razemwpolske.pl - Grupa MP
ul. Sportowa 4c/14
05-840 Brwinów
602 710 363
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 723 118 69 65

Godziny pracy

poniedziałek
30-03-2020
08:00 - 18:00
wtorek
31-03-2020
08:00 - 18:00
środa
01-04-2020
08:00 - 18:00
czwartek
02-04-2020
08:00 - 18:00
piątek
03-04-2020
08:00 - 18:00
sobota
04-04-2020
09:00 - 16:00
niedziela
05-04-2020
Nieczynne

 

Grupa MP Biuro Turystyczne - © 2018

Zostaw nr telefonu, oddzwonimy.

Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy w wygodnym dla Ciebie czasie.

Zostaw nr telefonu, oddzwonimy.

Twoja prośba o oddzwonienie została wysłana poprawnie